Viswa Lab. #328

29th CIMAC Kongresi 2019,
 Kanada’nın Vancouver Eyaletinde 10-14 Haziran’da Düzenlendi

 

CIMAC, Makine İmalat Endüstrisindeki, Yakıt, Yağlama, Deniz, Otomobil, Enerji Üretimi ve Demiryolu Endüstrileri Uzmanlarından; bilgi ve bilgi alışverişinde, gelecek için strateji oluşturmada en önemli platformdur. Bu Kongre üç yılda bir düzenlenen ve gemi makineleri, gemi yakıtları ve yağlar sektöründeki en iyi beyinlerin bulunduğu kongredir.

Kongrenin teması, 2050 GHG düzenlemelerine ve endüstrinin hedefleri karşılamak için kendini nasıl yenileyebileceğine ve dönüştürebileceğine hazırlanmaktır. Uygulamamızın ardından Viswa Group üst düzey bir temsilcisi Vancouver Kongresi’ne katıldı. Toplamda 54 oturumda dört paralel akışta 331 bildiri sunuldu. Dört poster oturumu düzenlendi ve dört gün boyunca sürdü. Bir sergi de düzenlendi ve 900’den fazla delege katıldı.

Sunumlar, yeni nesil makinelerin temelini oluşturacak en son gelişmeleri ve bilimsel araştırmaları vurguladı. Odak noktası, endüstrinin kendisini nasıl hazırlaması ve genel emisyonları %50 azaltmak için GHG emisyon düzenleme hedefini karşılamak için değişiklikleri yapması gerektiğiydi. Bu, kullanılan yakıtlara ve kullanılan yağlayıcılara atıfta bulunarak makine endüstrisinde paragmatik değişikliklerini gerektirecektir. Panel tartışmaları ve açılış konuşması, sürdürülebilir çevreci bir gelecek sağlamak için bakış açıları sağladı.

Makine verimliliğinin her zaman araştırmacıların ve geliştiricilerin birincil hedefi olduğu gerçeğini yansıtan bir dizi makale, geleneksel teknolojilerdeki ilerlemeleri, geliştirilmiş yakıt verimliliği yoluyla GHG azaltımına faydalı katkılar sunma potansiyeli ile sunuldu.

Önümüzdeki birkaç teknik güncellemede daha ilginç ve yenilikçi bültenleri ve sunumları kapsayacağız. Sunulan 331 bültenden yaklaşık 20 bülten  seçtik ve ilginç, yenilikçi ve etkili olduğunu düşündüğümüz bu bültenlerin bir özetini sağlayacağız.

Viswa, 2020 yakıtlarıyla ilgili sorulara yardımcı olmaya başladı. wgfuels2020@theviswagroup.comadresinden bize ulaşabilirsiniz. VLSFO’ nuzun test edilmesini istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Saygılarımızla,

 

İLKFER DENİZCİLİK SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
Batı Sahil Yolu Cad. Haydar Sok. No: 54  34903 Güzelyalı – Pendik / İSTANBUL
Tel.: (0216) 493 09 62 (Pbx)   Fax: (0 216) 493 09 69
www.ilkfer.com.tr    uniservice@uniservice.com.tr
/ Blog

Gönderiyi Paylaş

Yorumlar

Yoruma Kapalı