Hakkımızda

İlkfer Group

İLKFER GRUP, dünya çapında denizcilik firmalarına ve endüstriye hizmet vermek için kurulmuş bir şirketler topluluğudur.

Şirketimiz 1989’dan beri denizcilik firmalarına ürün ve servis, havacılık, endüstri ve rafineri sektörlerine temel kimyasal maddeler, bakım ve koruma ürünleri, yedek parçaları, test kitleri ve deneyimini sunmaktadır.

VECOM HOLLAND firmasının, Türkiye temsilcisi olan firmamız, aynı zamanda, UNISERVICE INT. BV’nin kurucu ortağıdır. Şirketimiz ürün ve hizmetlerini, BS EN ISO 9001 (sertifika no:14690) kalite standartlarına uygun olarak vermektedir

VECOM MARİNE B.V. ve UNISERVICE GROUP ile olan ortaklığımız, Türk Denizciliğine hizmet için büyük esneklik ve ucuzluk getirmektedir

Şirketimiz bünyesinde 2007 yılında kurulan UNIKAL KALİBRASYON ve DANIŞMANLIK şirketi, basınç, sıcaklık, terazi, tork, elektriksel cihazlarınızın da kalibrasyonunu yapmaktadır.

Aynı zamanda, TÜRKAK’lı olarak her model gaz ölçüm cihazlarının kalibrasyonu ve sertifikalandırılması, ayrıca UTI cihazlarının kalibrasyonu ve sertifikalandırılması işlemlerini yapabilmektedir. Bu şekilde sektördeki en önemli ihtiyaçlardan biri de UNIKAL’in bu hizmeti sayesinde ortadan kaldırılmıştır.

UNIKAL LTD, 2021 yılından sonra flowmeterların kalibrasyonu tamamlayacak ve ülkemiz için bir ilki daha gerçekleştirecektir.

İLKFER GRUP, VISWA laboratuvarlarının Türkiye temsilcisi olarak her türlü yağ ve yakıt
numunelerinin analizini, yorumlanmasını ve bazı özel durumlarda danışmanlık hizmetinin en hızlı, güvenilir ve kaliteli şekilde verilmesini sağlamaktadır. Dünyanın sayılı yakıt uzmanları ile birlikte yakıt sorunlarınız ile ilgili bütün problemlere cevap vermekteyiz. Bu sayede Armatörlerimiz her türlü yakıt problemlerinde bize danışabilmektedirler. VISWA’nın, dünya denizciliğine en büyük hizmetlerinde biri olan, Akıllı Gemi/VEEMS sistemi ve bununla ilgili 2017 yılı sonunda hizmete girmiş olan MRV sistemi, VISWA LAB/İLKFER GRUP tarafından sizlerin hizmetine sunulmuştur.

UNIMARIN Gemi Teknolojileri LTD şirketimiz, ILS (INTEGRATED LOGISTIC SUPPORT ) / ELD (ENTEGRE LOJISTIC DESTEK) alt yüklenici olarak hizmet vermeye başlamıştır.

UNIMARIN LTD ayrıca 2021 yılından itibaren 15 ppm monitörlerin test ve sertifikalandırmasını yapmaya başlayacaktır.

Yedek parça olarak da sizlere, UNIMARITIME LTD firmamız ile hizmet vermekteyiz.
Tecrübeli kadromuzla dünyanın neresinde olursanız olun, geniş servis ağımızla, ihtiyaçlarınıza karşılık verebiliyoruz.

İLKFER GRUP olarak ayrıca, UNISOFTWARE / CARETTA gemi yönetim yazılımı ile hizmetlerimize devam ediyoruz. Yıllarca süren deniz tecrübesi ile yazılan bu yazılım, Denizcilik sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılamakta ve gemilerin kontrolünde gerek kara, gerek deniz personeline yardımcı olmaktadır.

2021 yılından itibaren sizlere UNIENERJI firmamızla geleceğe taşımak istiyoruz. Hem güneş enerjisini, hem de rüzgar enerjisinin çeşitli kullanım şekillerini sizlere sunacağız.

29 Nisan 2017 tarihinde İLKFER DENİZCİLİK MÜZEMİZİ sizler için açmış bulunuyoruz. Sivil Denizciliğimizin ilk müzesi olan ve sizlerin katkısı ile her geçen gün büyüyen İLKFER DENİZİCLİK MÜZESİ, her zaman siz dostlarımız için açık olacaktır.

Bunların yanı sıra şirketimiz bünyesinde bir çok uluslararası firmaların Türkiye temsilcilikleri bulunmaktadır. Bu firmaların tümü , ISO kalite standartlarıyla, kendi alanlarındaki özel sertifikalarıyla ülkelerinin lider şirketleridir.